הבלוג של ברטרלנד

ברטרים ועסקאות חליפין בקנה מידה גדול בין עסקים ובתי מלאכה

העולם של ברטרים, עסקאות סחר חליפין וכלכלה שיתופית בכלל כבר מוכר לחלק גדול מהאנשים. עם זאת, מרביתם מכירים את העסקאות בתחום זה כתחום הרלוונטי בעיקר לאנשים פרטיים, בעלי מקצוע ובעלי עסקים קטנים. ברטר של טיפול תמורת כתיבת תכנים לאתר האינטרנט, עסקת סחר חליפין של שיעור יוגה תמורת תיקון של משהו בבית וכד'.

אך התמונה בפועל שונה – קיימים כיום בישראל ובעולם כולו גם בתי עסק, חברות ובתי מלאכה שונים, אשר מבצעים ביניהם עסקאות של סחר חליפין בקנה מידה גדול יותר מאשר זה המוכר לרובנו.

 

שימוש בציוד כבד, ייעוץ מקצועי לטווח הארוך ועוד – ברטרים בקנה מידה גדול

אז אילו בארטרים בקנה מידה גדול ועסקאות נרחבות בעלות אופי של כלכלה שיתופית קיימות שם בחוץ? ובכן, בתור התחלה חשוב לציין כי לעיתים עסקאות אלו אינן נקראות "ברטרים" באופן מפורש, ולכן אולי אינן מוגדרות ככאלו על ידי הצדדים השונים בהן. במקרים מסוימים בעלי עסקים ואנשי מקצוע אפילו אינם מודעים במיוחד לתחום המוגדר של כלכלה שיתופית וכו', ופועלים בדרכים אלו פשוט כי הם מבינים את היתרונות הגלומים בהן.

 

לדוגמא, מפעלים ובתי עסק שונים מסכמים ביניהם באופן בלתי רשמי על שיתוף פעולה הדדי למשך חודשים ואף שנים רבות, במסגרתו צד אחד מעניק לצד השני את הזכות להשתמש בחלק מהציוד הכבד שברשותו, בעוד הצד השני מעניק בתמורה שירותי ייעוץ שוטפים, שירותים משפטיים, שירותי ראיית חשבון או כל שירות אחר בו הוא מתמחה. עסקאות מסוג זה יכולות ללבוש צורות רבות, וסביר יותר שיתרחש במקרים בהם בית עסק/בית מלאכה כלשהו מחזיק בציוד יקר יחסית אותו לא משתלם לצד השני לרכוש. לדוגמה, בית מלאכה אשר מצויד במגוון תנורים תעשייתיים  וגופי חימום מסוגים שונים ימצא לרוב בקלות גורמים אחרים (אנשים פרטיים, בעלי מקצוע או בעלי מלאכה קטנים) אשר ישמחו לקבל שעות של שימוש באותם גופי חימום גדולים ומקצועיים, שכן לא משתלם להם לרכוש מכונות יקרות שכאלו. בתמורה, הם מציעים כמובן את השירות/מוצר בו הם מתמחים.

 

ניצול יעיל של היתרון היחסי של עסק או בית מלאכה גדול

הדוגמה של החלפה בין שעות שימוש בתנורים תעשייתיים (וניתן לקחת כדוגמה גם כל ציוד מכני כבד ויקר אחר דוגמת תנורי שריפה וקרמיקה, מחרטות CNC, כלי עבודה יקרים דוגמת רתכת מקצועית וכד'…) לבין שירות הניתן בתמורה, מדגימה את האופן בו ניתן למקסם את ההשקעה של עסק או בית מלאכה מסוים בציוד המקצועי שרכש. אותו ציוד יקר וכבד הוא למעשה היתרון היחסי של אותו עסק על פני מרבית בעלי המקצוע והעסקים האחרים. לכן, ניצול השעות ה"מתות" של אותו ציוד, בהן הוא אינו בשימוש, הוא ניצול אופטימלי של הון ורכוש של העסק. זוהי דוגמה כיצד ניתן לנצל יתרון יחסי בקנה מידה גדול יחסית ("גדול" הן מבחינת גודל המכשור והציוד והן מבחינת טווח הזמן לאורכו מתרחשת העסקה), וליצור שיתופי פעולה רחבים ואפקטיביים המועילים לשני הצדדים גם יחד.