הבלוג של ברטרלנד

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים – למי מתאים?

כעת, כאשר אתה עומד בכל הדרישות, כלומר: אתה בחור עצמאי ושאפתן. מצאת את אהבת חייך, וליווית אותה אל מתחת לחופה. סקרת את הסביבה בה אתה חי, בחנת את כל הסיכונים והגעת אל היעד שהצבת לעצמך. לאחר כל התלאות – הקמת את העסק הקטן שלך.

ודווקא ברגע זה, כשסיימת לצבוע את הקירות בצבע הכי וורוד – אתה נעמד באמצע החדר ותוהה: מה עושים עכשיו? איך מוציאים את הכל מהכוח אל הפועל? איך עתה, אחרי שהוצאת את כל הכסף עד הגרוש האחרון מהכיס מתחילים למלא את הכיסים מחדש?.. איך מקימים את העסק הקטן שלך על הרגליים?

בדיוק לצורך הזה, על מנת לעשות סדר בבלאגן שנוצר אצלך עכשיו בראש (או בכיס) קיים ייעוץ עסקי. אין לך כל סיבה לחשש או דאגה. אתה לא לבד. ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, כמו ייעוץ לפני הקמת סטארט אפ למשל, הוא דבר נפוץ מאד בימינו והסיבות לכך רבות ומגוונות. לא מאד מסובך להקים עסק, אבל להחזיק עסק חי, בועט ורווחי, זו כבר מטלה לא פשוטה בכלל.

 

מטרות הייעוץ העסקי – ייעוץ עסקי מטרתו לעזור ולסייע בתחומים הבאים:

  1. עזרה בהצבת והגדרת יעדים עסקיים – ייעוץ עסקי יעזור לך לחשוב עד איפה אתה רוצה להגיע עם העסק. כלומר, לאן בעצם מועדות פניך ואיך אפשר להגיע לשם בעזרת הכלים שבידיך.
  2. פיתוח מצב העסק – יועץ עסקי יעזור לך לבחון מחדש את המצב בו העסק הקטן שלך נמצא, מה הגורם למצב אליו נקלעת (חובות, אי עמידה בזמנים, חוסר יכולת בסיפוק סחורה וכדומה).
  3. ייעוץ עסקי יעמיד אותך מול המראה של עצמך בעיניים קצת שונות – שכן אורח לרגע רואה כל פגע.
  4. יועץ עסקי יבנה יחד איתך מודל עסקי שיעזור לך בהמשך הדרך בהבנת המצב לעומקו ובשינוי המצב הקיים.
  5. הייעוץ העסקי יעזור לך במתן עצות מעשיות ונבונות מפי בעלי מקצוע אמינים ובעלי נסיון בשיווק וארגון העסק מחדש.
  6. הייעוץ העסקי יעזור לך בבניית אסטרטגיה נכונה ומעשית.
  7. הייעוץ העסקי ילווה את העסק שלך להתאוששות מחודשת.
  8. בהמשך, יכול יועץ עסקי להפנות אותך לגורמים מתאימים שיזרו לך לגייס אשראי.

איך נדע שאנו זקוקים לייעוץ עסקי?

עסקים קטנים נוטים ליפול ולהיכשל בקלות – אך כגודל המפלה כך גודל התקומה. ככל שנקדים תרופה למחלה כך יתרפא העסק שלנו מהר יותר. ככל שנכיר בעובדה המרה שהעסק שלנו לא בדיוק בשגשוג אלא יותר במפלה, כך נצליח להחיות אותו ולא ליפול יחד עם חלומנו לתהום שאין ממנה מוצא. כל עסק, גם עסק מצליח מהגדולים ומהקטנים ביותר זקוק לייעוץ עסקי, מצליח ככל שיהיה תמיד יוכל לשגשג יותר עם העצות והכיוון הנכון.

כל שכן ועל אחת כמה וכמה עסק שלא מצליח להכניס תזרים מזומנים ולהגדיל את הכנסותיו על הוצאותיו זקוק לייעוץ וליווי עסקי נכונים. אם אתה מרגיש שהעסק לא בדיוק זורם בתחומים הבאים: שיווק, ארגון, אסטרטגיה, פרסום, גיבוש תכניות וממצאים פיננסיים – אתה זקוק לייעוץ עסקי.

 

אילו סוגי ייעוץ עסקי קיימים? באיזה מהם כדאי לבחור?

כיום קיימים בעיקר שני סוגי ייעוץ עסקי: ייעוץ עסקי פרטני יחידני וייעוץ עסקי כולל.

ייעוץ כולל – ייעוץ הניתן לקבוצה גדולה ונותן עצות כלליות הנוגעות להקמת עסק קטן או גדול. הייעוץ הכולל ניתן לקבוצה גדולה ואינו דן בכל מקרה לגופו. הייעוץ הכולל עוזר בתכנון וגיבוש תכניות עסקיות וביישומם בשטח.

ייעוץ פרטני – ייעוץ הניתן לעסק שלך בלבד כאשר כל עצות הייעוץ הינם רלוונטיים לעסק שלך בלבד.

בדרך זו של ייעוץ פרטני, יבחנו את העסק שלך מומחים לדבר, ולאחר שלב הבחינה ייתנו לך טיפים ויסייעו לך בליווי העסק מ-א ועד-ת בייעול העסק והצלחתו. הייעוץ הפרטני מציע גם קואצ'ר שזהו מאמן אישי שיעזור לך בעיצוב הכריזמה האישית שלך ועל ידי זה ליצור אצלך יכולת משא ומתן ושכנוע טובים ומועילים ביותר.

 

איך נבחר באפשרות הטובה ביותר? איך נדע במה להיעזר ולאיזה כיוון לפנות?

ראשית כל עלינו להקצות משאבים לטובת הייעוץ העסקי ולבדוק ולבחון כמה אנו יכולים להשקיע בדבר, שכן הייעוץ הפרטני יקר יותר בצורה משמעותית מייעוץ כולל. שנית, מכיוון שמאפייני הייעוץ שונים, ייתכן שייעוץ עסקי כללי נבון יוכל לסייע לנו לעלות על מסלול ההצלחה. אסור לנו לשכוח כי ייעוץ עסקי הוא זה שירים אותנו מהקרשים כך שכדאי ומומלץ להשקיע בו ככל יכולתנו.