הבלוג של ברטרלנד

הקמת עסק חדש – כך תוכלו לחסוך באמצעות ברטרים

הקמת עסק חדש כרוכה בלבטים רבים ועליכם להשקיע זמן, כסף ומשאבים רבים נוספים להצלחתו. כדאי לדעת כי עסקים חדשים רבים אינם צולחים את שנתם הראשונה, לכן יש לתכנן היטב את פתיחת העסק החדש ואת הקמתו, ומומלץ לחפש דרכים יעילות כדי לחסוך בעלויות הנדרשות להקמת העסק. אם אתם מתכננים לפתוח עסק חדש בקרוב או נמצאים כבר בשלבי ההקמה והרצת העסק החדש, עליכם לדעת כי יש דרכים אפקטיביות לחיסכון משמעותי בעלויות ההקמה, ובין הדרכים היעילות ביותר ניתן למנות את הברטרים.

סחר חליפין (ברטר) כאופציה כלכלית משתלמת לחיסכון בעלות הקמת עסק חדש

בימים בהם בני האדם החלו לסחור בסחורות שונות נולד מושג סחר החליפין, כלומר – הברטר. בשלבים הראשונים הנדרשים להקמת עסק חדש, לרוב מתמודדים עם מגבלות תקציב. יש לזכור כי לשם הקמת העסק יש לתכנן תקציב מדויק הכולל הוצאות כמו תשלום לעורך דין ולרואה חשבון, דמי שכירות של משרד, הוצאות שיווק ופרסום, ציוד מחשבים, תכנון והתקנה של מערכות כיבוי אש מתקדמות, רכישת ריהוט משרדי וציוד משרדי וכן הלאה.

בשנים האחרונות החלו יותר ויותר עסקים בארץ להציע שירותים וסחורות באמצעות סחר חליפין. כך קל יותר להקים את העסק החדש ולעמוד בהוצאות הנדרשות לשם כך. לדוגמה, אם אתם פותחים עסק לקידום אתרים, תוכלו להציע לחברה המתקינה ספרינקלרים ומתכננת מערכות כיבוי אש שונות ברטר בתמורה לציוד. כלומר, העסק החדש שלכם יקדם את האתר של החברה למערכות כיבוי אש בתמורה לתכנון מערכת לטובת העסק ולהתקנת הציוד הנדרש בעסק לאיתור ולכיבוי אש.

בנוסף, תוכלו לקדם את האתר של בית הדפוס באמצעות ברטר משתלם לשני הצדדים, כך תקבלו את הברושורים ואת הניירות הממותגים בתמורה לשירות קידום אתרים, ולמעשה תוכלו לחסוך בעלויות הדפוס בתמורה לעבודה שלכם.

אם העסק החדש שלכם עוסק בשיווק באינטרנט, תוכלו להציע לחברה המתכננת ומתקינה מערכות כיבוי אש ברטר בתמורה לשירות המתקדם והחדשני שלכם, ושני הצדדים יוכלו להרוויח וליהנות מעסקה משתלמת. אם אתם מקימים מסעדה, תוכלו להציע כברטר לעסקים אחרים ארוחות במסעדה שלכם בתמורה לשירות או לציוד שתקבלו, ולמעשה אתם חוסכים משמעותית בעלויות הקמת העסק, וגם זוכים לסועדים שייהנו מהאוכל שאתם מכינים ויוכלו להמליץ על המסעדה לחברים ולקולגות.

שיטת מסחר עתיקה

כאמור, ברטר נחשב לשיטת מסחר עתיקה הנהוגה כבר מהעת העתיקה, כאשר בני אדם החלו להחליף מוצרים ופריטים שונים זה עם זה. כיום, בעידן המודרני, ניתן למצוא אתרים ייעודיים המציעים אפשרות לברטרים בין עסקים. כמו כן, בעת הקמת עסק חדש, כאשר פונים לחברות שונות כדי לרכוש מהן שירותים ולהזמין מהן מוצרים, ניתן להעלות את נושא הברטר. אם הצד השני מסכים לכך – שני הצדדים יכולים להרוויח מסחר חליפין, כאמור. חשוב לציין כי סחר חליפין מוכר מבחינה חשבונאית ועל שני הצדדים המעורבים בעסקת הברטר להוציא חשבונית בהתאם לחוק.