הבלוג של ברטרלנד

עוברים דירה – מחליפים שירותים

התקופה שסביב מעבר דירה היא לרוב עמוסה ולחוצה, כאשר אנחנו צריכים לדאוג לארוז את מיליון ואחד החפצים והרהיטים השונים שלנו, לנקות, להובילם ליעדם החדש, לפרוק ולסדר וכו'.

מלבד ללחץ ולבלגאן שמאפיינים לרוב תקופת מעבר דירה, מדובר גם בתהליך לא זול – ההובלה עולה לרוב כמה אלפי שקלים, שלא לדבר על שירות אריזה, ניקיון לבית שעזבנו ולבית החדש, קניות שרבים מאיתנו נוהגים לעשות לכבוד המעבר של ריהוט ושאר חפצים ועוד.

על מנת לצמצם בהוצאות המעבר וגם להקל על עצמנו קצת בתקופה עמוסה זו, ניתן ואף מומלץ לנסות לשלב במעבר הדירה כמה עקרונות של כלכלה חברתית – שיתופית. למשל, על ידי החלפה של שירותים שונים – ניתן שירותים בהם אנו טובים בתמורה לשירותים להם אנו זקוקים עבור המעבר.

 

שירותי אריזה בתמורה לשיעורים פרטיים והובלה תמורת קידום אתרים

בעסקאות בארטר (סחר חליפין) ישנם שני צדדים, ולכן שני שירותים או מוצרים המחליפים ידיים. במקרה שלנו, של מעבר הדירה, צד אחד של העסקה כבר ברור לנו – הצד של השירות שאנחנו מחפשים. שירותים שיהיו רלבנטיים עבורנו במצב זה כוללים שירותי אריזה עבור הציוד שלנו, שירותי הובלה, שירותי סבלות (העברה של אריזות הקרטון והארגזים שלנו מהבית אל המשאית וממנה אל הדירה החדשה), שירותי ניקיון וכל שירות אחר לו אנו זקוקים במסגרת מעבר הדירה.

כאשר אנחנו מוצאים אנשים אשר יכולים לסייע ולהעניק שירותים אלו, נצטרך למצוא את השירות שאנו יכולים להעניק להם – שירות בו אנו טובים או מצטיינים, אשר אותו אדם מעוניין בו. אלו יכולים להיות שירותים רבים מסוגים שונים, תלוי במה אנחנו טובים ומהם הצרכים של הצד השני.

לדוגמה, במידה ואנו טובים בתחום לימודים מסוים (מתמטיקה, סטטיסטיקה, ביולוגיה, משפטים או כל תחום אחר…) הרלבנטי גם עבור הצד השני, נוכל להציע שיעורים פרטיים וסיוע בלימודים בתמורה לשירות שנקבל ממנו עבור מעבר הדירה שלנו.

דוגמה נוספת היא להציע את תחום העיסוק העיקרי שלנו כשירות שאנו מעניקים. אם אנחנו עוסקים בעיצוב פנים, זהו שירות שאנשים רבים ישמחו לקבל. במידה ואנו מקדמי אתרי אינטרנט, לבטח אנשים רבים ישמחו לקבל שירותי קידום עבור האתר שלהם.

הסוד הוא למצוא משהו שאנחנו יכולים לספק בצורה טובה, וגם הצד השני צריך ורוצה.

 

 

בארטר גם בעבור מוצרים או ציוד הרלבנטיים למעבר הדירה

מלבד להחלפה של שירותים עבור מעבר הדירה שלנו, ניתן לבצע עסקאות סחר חליפין גם עבור מוצרים מסוימים או ציוד רלבנטי.

לדוגמה – אריזות מסוגים שונים ופתרונות אריזה באופן כללי הם מוצר הנחוץ לנו ביותר בעת מעבר הדירה. כך גם רכב גדול או משאית להובלה. אם נמצא אנשים המחזיקים במוצרים אלו או בציוד מסוג רכב להובלה, כל שנשאר הוא להתאים את השירות שאנחנו יכולים להציע להם בתמורה, וכך לסגור עסקה שיתופית אשר תיטיב עם כל הצדדים, ותהפוך את מעבר הדירה שלנו לנעים, פשוט וזול יותר.

 

המאמר באדיבות קרטונים לאריזה – פרי חשיבה.

Tagged on: