הבלוג של ברטרלנד

הברטר הישן והטוב חוזר – מדריך לעסקאות חליפין חכמות

במאמר זה נדבר על ברטרים במציאות הכלכלית החדשה.

הקורונה מציבה סיכון כלכלי ממשי עבור אינספור משקי בית, משפחות, זוגות ויחידים. למרות שזמנים קשים שכאלו מצריכים יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה, אין בהכרח צורך להמציא את כל הגלגל מחדש. למעשה, יותר ויותר אנשים פונים לדרכים חדשות – ישנות, אשר למעשה וותיקות כמעט כמו הגלגל עצמו – סחר חליפין. או בשמו המוכר יותר: “ברטר”.

 

תזכורת קצרה – מהו ברטר ועבור מי הוא רלבנטי?

אם לתת תזכורת מהירה בנוגע לרעיון הכללי של ברטר, בקיצור ניתן לומר כי ברטר הוא בעצם מסחר. סוג ספציפי של מסחר. אנחנו מחליפים עם אחרים את הטובין או השירותים שאנחנו יכולים להציע בתמורה לטובין/שירותים שאנחנו צריכים ושהם יכולים להציע לנו חזרה. זה נכון ורלבנטי לא רק עבור בעלי עסקים קטנים אשר פונים לאפשרות של החלפת שירותים/מוצרים עם בתי עסק אחרים על מנת להצליח לצוף מעל פני המים ולשרוד את התקופה המאתגרת בעיצומה אנו נמצאים, אלא גם עבור אינספור אנשים פרטיים אשר כבר אימצו בחום פרקטיקה זו בארצות הברית, אירופה וגם בישראל. במיוחד בשנים האחרונות, לאור זמינותן של פלטפורמות שונות ברשת (החל מרשתות חברתיות שונות ועד אתרים ייעודיים לנושא) נרשמת עלייה משמעותית בהיקף עסקאות הברטר היוצאות לפועל באינספור תחומים שונים.
הערכות מקצועיות שונות מדברות על שוק של מיליוני דולרים בשנה בארצות הברית לבדה, והיקף זה צפוי לצמוח בעשרות אחוזים בעקבות המגפה. במידה וגם אתם מעוניינים להצטרף לחגיגה וליהנות מהיתרונות המשמעותיים של פרקטיקת מסחר זו, להלן כמה דברים חשובים ומרכזיים שכדאי להיות מודעים אליהם –

 

ללמוד את הבסיס של עסקאות סחר חליפין

עסקאות ברטר עשויות ללבוש צורות שונות, בהתאם לסוג ה”סחורות” המוחלפות בין הצדדים השונים. סחורות אלו עשויות להיות מוצרים בפועל, שירותים שונים מכל סוג או ידע המועבר בצורה זו או אחרת. בתמורה למוצר/שירות ידע שאתם מציעים אתם מקבלים בתמורה “סחורה” לה אתם זקוקים, כאשר ככל שיותר עסקים, בעלי מקצוע ואנשים פרטיים מציעים את מה שיש להם להציע, כך עולים הסיכויים לכך שתוכלו למצוא בדיוק את מה שאתם זקוקים לו, כמו גם מישהו/י אשר זקוקים למה שאתם מציעים, אשר ירצו לעשות אתכם עסקה. בפלטפורמות הייעודיות לעולם הברטרים דוגמת זו שאנו מפעילים כאן ניתן למצוא ריכוז של מספר רב של בתי עסק ונותני שירותים שונים המציעים את סחורתם ומעוניינים ב”סחורות” אחרות בתמורה. השימוש בפלטפורמות מקוונות שכאלו הופך את עולם הברטרים ליעיל ורלבנטי עבור כמות הולכת וגדלה של אנשים, ועלייה משמעותית בהיקף העסקאות נרשמת באופן עקבי מזה כמה שנים טובות. זאת גם בזכות העלייה המשמעותית במספר בתי העסק אשר רואים באפשרות של בארטר אופציה לגיטימית ואף רצויה, ומעשירים באון מתמשך את היצע השירותים והמוצרים הזמינים בפלטפורמות המרכזות את עסקאות החליפין השונות.
בין העסקאות השונות המוצעות תמצאו בעיקר החלפות ישירות של מוצרים/שירותים/ידע, ובמקרים מסוימים בהם זה מתאפשר גם החלפה של שעה תמורת שעה (רלבנטי עבור כל השירותים הניתנים על פי משך זמן, דוגמת שיעורים פרטיים, ייעוץ מקצועי וכד’). במקרים בהם אף אחת מהאפשרויות הללו אינה רלבנטית ניתן גם להציע תשלום כספי בתמורה לשירות/מוצר שמקבלים, אך זו האופציה הפחות מועדפת. הנקודה המרכזית בעולם הברטרים היא שימת דגש על החשיבות העליונה של שיתוף פעולה בין צדדים שונים. זה מה שחשוב כאן באמת!

 

למצוא את מספר הקסם – תמחרו את מה שאתם מציעים

כמובן שאחד האתגרים המרכזיים והמתבקשים ביותר בעסקאות סחר חליפין הוא התמחור – הסיבה לכך שהעולם עבר בגדול להשתמש בעיקר בכסף היא מפני שזהו אמצעי נוח ביותר לכימות ותמחור הערך של הסחורה שאתם מציעים. בעוד בתחומים רבים עסקאות סחר חליפין עשויות להוות פתרון נוח ויעיל הרבה יותר, יש צורך להתחיל בתמחור המוצר או השירות שאתם מציעים, על מנת שתוכלו לקבוע מה אתם מעוניינים ומוכנים לקבל בתמורה לו.
לכן, בתור התחלה מומלץ לנסות ולתמחר בעצמכם את הסחורה אותה אתם מציעים: נסו להעריך את שווי אותו מוצר או שירות על פי מחירי שוק סבירים עבור מוצר/שירות זה. במקרה של מוצר משומש, קחו זאת בחשבון – נסו להעריך כמה היה עולה מוצר זה אילו היה חדש, ואז הפחיתו ממחיר זה על פי מצבו. למשל, אם הוא במצב טוב – הפחתה של 20% משוויו. אם במצב בינוני, אולי הפחתה של 50% וכד’ (אלו הן רק הצעות כלליות כמובן, את המספרים המדויקים יכולים כל אחד ואחת לקבוע על פי ראות עיניהם…).
במקרה של שירותים – חשבו טוב כמה הייתם רוצים ומוכנים לשלם בעבור שירות זה, ונסו לתמחר על פי הערכה זו. חשוב לבצע הערכות הוגנות וריאליות, על מנת להעלות את הסיכויים למציאת עסקאות רלבנטיות ומוצלחות.

התנהלו בצורה זהירה

עסקאות ברטר רבות מצריכות גם התנהלות מבוקרת וזהירה מצדכם, במיוחד במקרה של החלפת שירותים שונים. כאשר מבצעים ברטר, בדרך כלל מישהו יצטרך להיות הראשון לספק את השירות שהוא מציע. בעוד החלפת שירות תמורת שירות נושאת בחובה לרוב סיכון גבוה יותר מאשר החלפת מוצר תמורת מוצר, ייתכן כי עדיף לנסח הסכם או חוזה קצר בין שני הצדדים, במיוחד במקרה בו השירותים הניתנים מתפרסים לאורך זמן (למשל – סדרה של שיעורים פרטיים בתמורה לביצוע עבודה מסוימת בבית או מתן שירותים מקצועיים כלשהם). בהסכם כדאי לציין מי אחראי לספק מה ומתי, מה הערך המוסכם של השירותים המוחלפים וכל פרט אחר שעשוי להיראות לכם חשוב. על ההסכם חייבים שני הצדדים לחתום כמובן, על מנת שיחייב את שניהם.
נקודה נוספת שחשוב להכיר ולקחת לתשומת הלב היא עניין המיסוי – על עסקאות ברטר לעסקים יש לדווח לרשות המיסים, בדומה לעסקאות כספיות שמבצע בית העסק.