ענבל שריד בר שקד

(ענבלשריד)

נעים להכיר

אודות

נולדתי ב - 1986 בתל-אביב, למשפחה מאוד יצירתית ותומכת אמנותית, בבית שתמיד היו בו ניירות, צבעים וחומרי יצירה בכל מקום.
האווירה הייתה כל כך טובה שבשנת 2000 בגיל 14, איירתי את ספר הילדים הראשון שלי - "הפיל והסנדלים". הסיפור נכתב על ידי אחותי הגדולה - תמר שריד, והיה הראשון מתוך סדרה של 6 ספרים שיצאו לאור עד 2005 תחת קורת הגג של "הוצאת דגים", ההוצאה המשפחתית שלנו. אבי שריד, אחי הבכור, ערך אמנותית את כל הספרים, כתב את חלקם, הוציאם לאור באופן עצמאי, ובנה להם אתר מטורף שבו סבתא שלנו הקריאה את הסיפורים.

בשנת 2009 השתחררתי משירות צבאי מפרך של 3 שנים ביחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף, ובמקום טיול אחרי צבא עשיתי טיול למשרדי הממשלה והפכתי לעצמאית. כבר באותה שנה זכיתי לאייר את הקלאסיקה הנפלאה "נרקיס מלך הביצה" מאת לוין קיפניס, ואחריה הגיעו גם "שלושת הפרפרים" ו"אריה גיבור ועכבר בן-חור".

עוד באותה השנה הראשונה לעצמאותי, ביקרתי לראשונה ביריד ספרי הילדים הבינלאומי בבולניה שבאיטליה. שם נחשפתי להוצאות לאור מכל קצוות העולם, ולאיורים יפהפיים ומיוחדים שעוררו בי המון השראה. בעקבות היריד קיבלתי פרוייקט מיוחד מחברת גלובוסים איטלקית ואיירתי את מפת העולם המורכבת מבעלי חיים. לאחר מספר ביקורים בתערוכה, הבנתי שאין כמו מגע יד האמן, ועברתי מטכניקה דיגיטלית בלבד שבאמצעותה איירתי עד 2010, לטכניקה מיוחדת שהמצאתי המשלבת קנבס, גירי פסטל וציור דיגיטלי.

במשך שנות עבודתי כמאיירת איירתי 26 ספרי ילדים שונים ומגוונים, להוצאות לאור ובאופן פרטי. בנוסף לספרים איירתי פאזלים רבים, קלפים ואפליקציה מאוד מיוחדת, שאותם תוכלו לראות בעמוד הפרוייקטים.

בנוסף להיותי מאיירת אני גם קריקטוריסטית, יכולת נוספת שרכשתי בעקבות זוגיות (שהפכה לנישואים) עם בעלי המוכשר "דודי הקריקטוריסט".
אתם מוזמנים לבקר בעמוד הקריקטורות, שם תוכלו לראות דוגמאות רבות ומגוונות לאפשרויות הציור באירוע שלכם, כמו:
קריקטורות על נייר, קאפה או חולצה, וגם גרפיטי על חולצות וכובעים.

ההצעות שלי